Клініка: +38 068 440 83 63

Косметологія: +38 068 539 50 24

Лабораторія: +38 098 427 54 67

Урологія і Андрологія

Viva Clinic – Медичний Центр у Славуті, Хмельницька область

Урологія і Андрологія

Viva Clinic – це команда висококласних фахівців і новітнє обладнання, яке використовується для лікування і діагностики урологічних і андрологічних захворювань.

Урологія – область клінічної медицини, яка займається дослідженням, діагностикою та лікуванням захворювань сечостатевої системи у чоловіків і жінок. До лікаря-уролога звертаються з такими захворюваннями як цистит, пієлонефрит, уретрит, простатит сечокам’яна хвороба і рядом інших хвороб.

Уролог – це лікар, який спеціалізується на діагностиці та лікуванні всіх захворювань сечовидільної системи (від нирок і сечоводів до сечового міхура, уретри). Прийнято вважати, що це «чоловічий доктор», лікуючий простатит, аденому та інші, характерні для чоловіків захворювання. Але насправді фахівець з патологій сечовидільної системи може знадобитися, як чоловікам, так і жінкам.

Андрологія – галузь медицини, що спеціалізується виключно на вивченні чоловічої фізіології і лікуванні захворювань чоловічої статевої сфери. В європейських країнах андрологія розглядається в якості окремої галузі в медичній науці і практиці. Лікар-андролог займається проблемами та запальними захворюваннями чоловічих статевих органів (простатити, і т.д.), порушення статевої функції у чоловіків і іншими чоловічими захворюваннями.

Для пацієнтів, що обслуговуються у сімейних лікарів Viva Clinic, дослідження які гарантовані державою в рамках сімейної медицини надаються безкоштовно!

Телефони для консультації та запису на прийом:
☎️ +38 (096) 979 79 49
☎️ +38 (068) 440 83 63

Урологія та Андрологія

Лікар уролог – спеціаліст, який здійснює діагностику, профілактику, а також призначає лікування у разі розвитку захворювань сечостатевої системи. Лікарська спеціалізація тісно пов’язана з гінекологією, андрологією та ендокринологією.
Записатися до уролога прийом можуть і жінки, і чоловіки. До компетенції цього фахівця належать:

 • уретрит, цистит та інші захворювання в області уретри;
 • патології, що розвиваються в області сечоводів;
 • патології, пов’язані з травмуванням органів сечостатевої системи;
 • судинні зміни у сфері органів малого таза тощо.


Клініка урології потрібна у випадках, якщо Ви відзначаєте:

 • біль у нижній частині живота;
 • біль у поперековому відділі;
 • біль у паху;
 • різь при сечовипусканні. Якщо дискомфорт та неприємні відчуття – разове явище, то хвилюватися не варто. Іноді причиною може бути синтетична білизна, вживання гострих страв або використання засобів контрацепції. Але якщо це відчуття носить тривалий характер і посилюється з часом, це свідчить про розвиток патології;
 • нетримання сечі – відчуття неповного випорожнення сечового міхура;
 • зміна кольору сечі (не пов’язана з вживанням певної їжі на кшталт буряків), поява осаду тощо;
 • домішка крові або гною в сечі;
 • набряклість;
 • зміна характеру виділень із уретри (у чоловіків);
 • нетримання сечі при кашлі чи фізичних навантаженнях (у жінок);
 • часте сечовипускання у нічний час (у жінок);
 • поява висипань та нальоту на статевих органах (у жінок);
 • еректильну дисфункцію або тривалу ерекцію (у чоловіків).

Записатися до лікаря даного профілю слід не тільки у разі зіткнення з вищезгаданими симптомами, чоловікам рекомендується проходити огляд у спеціаліста на рідше 1 раз на рік після досягнення 35 років і не рідше 1 разу на півроку після 45 років. Таке уважне ставлення до стану здоров’я дозволить у разі розвитку патологій виявити їх на початковій стадії та уникнути серйозних проблем зі здоров’ям. Для багатьох захворювань характерна латентна течія і самостійно виявити її без допомоги спеціаліста неможливо. А своєчасне звернення до лікаря – запорука успішного лікування.

Для того щоб мати повну картину про стан здоров’я пацієнта, уролог може використовувати такі методи діагностики:

 • МРТ органів малого тазу та не тільки;
 • КТ;
 • уретроскопію;
 • біопсію;
 • УЗД;
 • лабораторні дослідження сечі;
 • бактеріологічний посів сечі на флору;
 • лабораторні дослідження секрету простати;
 • дослідження насіннєвої рідини тощо.

Такий комплексний підхід дозволить у короткий термін визначити захворювання, стадію його розвитку та розробити індивідуальну схему лікування для пацієнта. Це можуть бути медикаментозна схема або лазерні технології.

До лікаря-андролога чоловіки звертаються при таких розладах:
– еpeктильна дисфункція і простатит
– проблеми із зачаттям
– раннє сім’явиверження
– гіпогонадизм – недостатня секреція чоловічих статевих гормонів
– метаболічні порушення у чоловіків, зокрема, ожиріння
– порушення статевої функції
– проблеми старіння у чоловіків
Чоловіки старше 45 років, незалежно від свого самопочуття повинні щороку відвідувати лікаря-андролога. У цьому віці підвищується ризик розвитку раку передміхурової залози. При ранній діагностиці можливо радикальне лікування раку простати. Основним маркером пухлинного процесу в передміхуровій залозі є простатспецифічний антиген (ПСА), концентрація якого збільшується з віком.

Лікар-уролог призначає лікування після з’ясування точного діагнозу. При цьому фахівець враховує безліч нюансів: стадію хвороби, загальний стан здоров’я пацієнта та інші індивідуальні особливості.
Лікування урологічних захворювань проводять за допомогою:
– медикаментозної терапії;
– фізіотерапевтичних процедур;
– хірургічних операцій.
При легких захворюваннях, як правило, досить консервативної терапії, але при більш складних потрібен комплексний підхід або хірургічне лікування. У першому випадку наші пацієнти проходять амбулаторне лікування, слідуючи приписами лікаря вдома і показався лише для контрольних оглядів. Більш складні випадки можуть зажадати відвідування денного стаціонару для проведення ін’єкцій, крапельниць та ін. У найважчих випадках проводиться хірургічне лікування, для якого Viva Clinic обладнана високотехнологічним стаціонаром, та має досвідчених хірургів. При хірургічному лікуванні наші лікарі віддають перевагу сучасним малоінвазивним методикам.

Візит до лікаря нашого медичного центру – аж ніяк не привід для занепокоєння. Персонал клініки зробить все для того, щоб Ви були оточені атмосферою тепла та затишку. На прийомі лікар уважно вислухає скарги (якщо такі є), поставить уточнюючі питання щодо здоров’я. До таких належать:

 • наявність захворювань, що належать до урологічних, у Вас чи Ваших родичів;
 • особливості способу життя (малорухливий чи активний, правильність харчування, заняття спортом);
 • чи страждаєте Ви від проблем у статевій сфері та чи було лікування від статевих інфекцій;
 • наявність постійного статевого партнера у пацієнта;
 • чи є у пацієнта хронічні захворювання печінки, серця чи інших органів;
 • чи є у пацієнта погані звички (вживання алкоголю, куріння, наркотики);
 • чи проводилися операції на органах малого тазу тощо.

Далі за необхідності проводиться пальцеве ректальне дослідження передміхурової залози. Це дослідження спрямовано визначення ризику розвитку онкологічних патологій.
На підставі зібраного анамнезу лікар або ж дасть рекомендації щодо подальших дій (призначення поглибленої діагностики, направлення до фахівця іншого вузького профілю), або загалом дасть оцінку стану сечостатевої системи.

Під час першої консультації уролог вислуховує скарги пацієнта і задає уточнюючі питання, щоб краще зрозуміти клінічну картину. Також фахівець вивчає історію хвороби, звертаючи увагу на наявність хронічних патологій, раніше зроблені обстеження або пройдене лікування. Після цього уролог проводить огляд, що дозволяє виявити зовнішні ознаки захворювання.
На основі цього лікар може поставити попередній діагноз, але для його підтвердження необхідні аналізи та інструментальні обстеження (УЗД, уретроскопія, цистоскопія тощо.). Після отримання результатів діагностики і встановлення точного діагнозу, уролог призначає необхідне лікування.

Прийом уролога ведеться за попереднім записом. Щоб записатися на огляд у уролога слід зателефонувати за одним із зазначених на сайті номерів або залишити свої контактні дані, заповнивши форму зворотного зв’язку на сайті. Наші адміністратори передзвонять Вам та узгодять найбільш зручний для Вас час для відвідування лікаря. Також у них можна отримати консультацію з усіх питань, що Вас цікавлять.
Тому Вас більше не цікавитиме уролог у Хмельницькому, обстеження доступне у Славуті.

Ваш лікар-уролог:

Черепій Андрій Миколайович

Лікар хірург вищої категорії

Директор Viva Clinic та висококваліфікований лікар хірург вищої категорії, який веде безпосередній прийом пацієнтів та особисто робить хірургічні операції. Також ми запрошуємо провідних лікарів урологів України для спільних прийомів консультацій та операцій. Записатися на прийом можна по телефону або на сайті.

Напишіть нам,

і наші адміністратори зв'яжуться з вами!